SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Kaçakları Taşıyan Tekne Battı: 3’ü Çocuk 7 Kişi Hayatını Kaybetti

Kaçakları Taşıyan Tekne Battı: 3’ü Çocuk 7 Kişi Hayatını Kaybetti

Yasa dışı yollarla Yunanistan'dan Midilli Adası'na gitmek isteyen kaçak göçmenleri taşıyan teknenin battığı, 7 kişinin hayatını kaybettiği dile getirildi.

Gelen bilgiler doğrultusunda, yasa dışı yollar ile Yunanistan üstünden Midilli Adası’na geçiş yapmak isteyen kaçak göçmenleri taşıyan fiber teknenin, Babakale köyünün açıklarında henüz tespit edilemeyen bir sebepten ötürü battığı ifade edildi.

13 Kişi Kurtarıldı

Alınan bilgiler doğrultusunda, teknedeki sayıları henüz belirlenemeyen kaçakların denize düştüğü ifade edilirken, denize düşenlerden 7 kişinin boğulduğu belirtildi. Boğulan 7 kişi ile birlikte kurtarılan toplam 13 kaçağın, balıkçılar ve sahil güvenlik ekipleri tarafından Babakale Limanı’na getirildiği dile getirildi.

Bulunan cesetlerin, cumhuriyet savcısı tarafından gerçekleştirilen incelemeden sonra Ayvacık Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldığı belirtilirken, denizde kayıp olma ihtimaline karşın arama çalışmalarının ise sürdüğü ifade edildi.

Boğulan 7 Kişinin 3’ü Çocuk

Çanakkale’ye bağlı Ayvacık ilçesinde alabora olan tekneden denize düşen ve boğulan 7 kişiden 3’ünün çocuk olduğu ifade edilirken, boğulan kişilerin Afganistan uyruklu olduğu bildirildi. Kurtarılan 13 kişinin birinin İranlı olduğu, diğerlerinin ise Afgan olduğu aktarılırken, teknede başka kimsenin olmadığı fakat tüm olasılıklara karşı aramaların gün ağarıncaya kadar süreceği belirtildi.