Eylem.com

JP Morgan İçin Manipülasyon Konusunda Suçlama

Bitcoinin aslında bir ”dolandırıcılık” yöntemi olduğunu söylemiş olan ve de bu para birimini almış olanları ”aptallık ile” suçlamış bulunan JP Morgan Chase şirketinin CEO görevindeki Jamie Dimon”a karşı bütün piyasaları manipülasyon etmiş olduğu gerekçesiyle bir suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı.

JP Morgan İçin Manipülasyon Konusunda Suçlama
78 kez
22 Eylül 2017 - 21:27

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Bitcoinin bir ‘dolandırıcılık’ olduğunu söylemiş, bu parayı satın alan insanları “aptallıkla” suçlamıştı. Bu sözlerinin hemen ardından yönettiği bankanın yüklü miktarda bitcoin aldığının ortaya çıkması üzerine kendisi hakkında piyasaları manipüle ettiği gerekçesi ile suç duyurusunda bulunuldu.

Londra merkezli likidite sağlayıcısı Blockswater, JPMorgan Chase ve Dimon’a karşı İsveç Finansal Denetim Otoritesi’ne yaptığı başvuruda şirketin CEO’sunun bitcoinin bir “dolandırıcılık” olduğunu söyleyerek Avrupa Birliği’nin Piyasa Bozucu Eylemler Regülasyonları’nın (MAR) 12. maddesini ihlal ettiğini belirtti.

Başvuruda ayrıca belgeler ile Dimon’ın açıklamalarından önce ve sonra JPMorgan’nın Nasdaq Nordic adlı bir şirket için bitcoin türevleri aldığı ve bunda “piyasaları manipülasyon kokusu” olduğu kaydedildi.

Dimon’ın açıklamalarından hemen sonra Twitter üzerinden “I am Nomad” kullanıcı adlı bir hesaptan paylaşılan ekran görüntüleri JP Morgan’ın şaşırtıcı bir hamleyle büyük bir bitcoin bloku satın aldığını ortaya koymuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN