SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. İzmir’de eğitim uçağı düştü: 2 asker şehit

İzmir’de eğitim uçağı düştü: 2 asker şehit

İzmir'den bir son dakika acı haberi geldi. İzmir'in Çiğli ilçesinde içerisinde 2 askeri personelin bulunduğu eğitim uçağının düştüğü belirtildi.

İzmir‘den bir son dakika acı haberi geldi. İzmir‘in Çiğli ilçesinde içerisinde 2 askeri personelin bulunduğu eğitim uçağının düştüğü belirtildi. Gelen ilk bilgilere göre uçağın içinde bulunan 2 askerimizin şehit olduğu kaydedildi. Düşen uçağın bulunduğu çevrede geniş güvenlik önlemleri alınırken bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ve arama-kurtarma ekibinin sevk edildiği ifade edildi.

Saat 11.00 sıralarında içerisinde 2 askeri personelin bulunduğu eğitim uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Olayın hemen ardından 2 askerimizin şehit olduğu belirtildi.

İzmir’den Acı Haber

TSK’dan yapılan açıklamada, “16 Şubat 2018 tarihinde saat 10.26 civarlarında Çiğli/İzmir 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığından tecrübe uçuşu maksadı ile içerisinde iki pilot ile kalkış yapan bir SF-260D eğitim uçağımız ile saat 10.49 tüm irtibat kesilmiştir. Olayın ardından başlatılan arama kurtarma çalışmalarında uçağın enkazı ile 2 şehit askerimizin cesetlerine ulaşılmıştır. Kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

İzmir Çiğli’deki 2’nci Ana Jet Üs Eğitim Merkezi Komutanlığı envanterinde yer alan SF-260D uçakları eğitim uçağı olarak kullanılmaya devam ediyor.