SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. İYİ Parti seçime girebilecek mi son dakika

İYİ Parti seçime girebilecek mi son dakika

YSK sonunda kararını verdi. Ve merakla beklenen İYİ Parti'nin erken seçime katılıp katılmayacağı resmiyet kazanmış oldu.

YSK sonunda kararını verdi. Ve merakla beklenen İYİ Parti‘nin erken seçime katılıp katılmayacağı resmiyet kazanmış oldu.

YSK, 24 Haziran’da yapılacak seçime İYİ Parti‘nin katılabileceğini resmen açıkladı. CHP‘den 15 milletvekili bugün istifa ederek bugün İYİ Parti‘ye geçtiklerini duyurdu. CHP ile İYİ Parti‘nin anlaştığı böylelikle İYİ Parti‘nin Meclis‘te grup kurarak seçimlere gireceği belirtildi. Listenin YSK’ya sunmasının ardından İYİ Parti‘nin seçime girebileceği resmen açıklanmış oldu.

“Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na…

Aşağıda isimleri ve seçim çevreleri yazılı milletvekilleri partimize katılmışlardır. Adı geçen milletvekillerinin istifa dilekçelerinin bir örneği ekte sunulmuştur. Böylece 5 milletvekili ile parlamentoda temsil edilen İYİ Parti 2820 sayılı Siyasi Partiler Kanununun 36. Maddesinde seçime katılma için öngörülen grup kurma koşulunu da bir kez daha sağlamıştır. Seçimlere katılmamız için gerekli işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim.”
,
CHP ve İYİ Parti’nin yapılan görüşmeler neticesinde 15 CHP milletvekili istifa ederek İyi Parti’ye geçti. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 15 arkadaşlarının İyi Parti’ye katılmak üzere bugün itibariyle CHP’den istifa ettiğini söyledi.

Etiketler: