SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. İYİ Parti erken seçime giriyor mu

İYİ Parti erken seçime giriyor mu

Yargıtay sonunda 24 Haziran'da yapılacak erken seçim için parti listelerini YSK'ya gönderdi. Peki İYİ Parti seçime girebilecek mi?

Yargıtay sonunda 24 Haziran’da yapılacak erken seçim için parti listelerini YSK’ya gönderdi. Peki İYİ Parti seçime girebilecek mi?

Yargıtay, 24 Haziran erken seçimine katılacak partilerin tam listesine YSK’ya teslim etti. Buna göre merakla beklenen İYİ Parti haberi de belli oldu. İyi Parti sözcüsü Aytun Çıray, listede İyi Parti‘nin de adının yer aldığını ve partilerinin bu durumda seçime katılacağının kesinlik kazandığını herkesle paylaştı.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Aytun Çıray açıklamasında, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın YSK’ya verdiği listede İYİ Parti’nin de ismi var. Buna göre 24 Haziran’da yapılacak erken seçimde bizde varız.” dedi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın YSK’ya verdiği ve daha önce seçimlere katılma hakkına sahip olan dokuz partiye ilâveten İYİ Partiyi de eklemiştir. Bu durumda İYİ Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılma hakkı tescil etmiştir. Büyük Türk Milletine saygılarımızla duyururuz. Aytun Çıray, İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü”

Etiketler: