SON DAKİKA
Tümü

Dünya

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Dünya
  4. /
  5. İsveç -40 derece: 5 ölü

İsveç -40 derece: 5 ölü

İsveç'te termometreler adeta dondu. Eksi 40 dereceye kadar düşen sıcaklıklar yüzünden ölümler baş gösterdi. Hava sıcaklığının çok normal şartlar altına düşmesi sonucu 5 kişinin donarak öldüğü belirtildi.

İsveç’te termometreler adeta dondu. Eksi 40 dereceye kadar düşen sıcaklıklar yüzünden ölümler baş gösterdi. Hava sıcaklığının çok normal şartlar altına düşmesi sonucu 5 kişinin donarak öldüğü belirtildi.

İsveç Devlet Meteoroloji Kurumu, eksi 40 dereceye düşen hava sıcaklığı yüzünden bugün rekor kırıldı. “İsveç’in en soğuk günü” bugün ilan edilirken İsveç Devlet Meteoroloji Kurumundan uyarılar yapıldı.

İsveç’te Havalar Soğudu

İsveç’in kuzeyini etkisi altına alan şiddetli kar yağışıyla birlikte hava sıcaklığı eksi 40 dereceye kadar düştü. Ülkenin kuzey bölümünde kar yağışı ve fırtına nedeniyle kırmızı alarm verilirken, bütün okullar tatil edildi. Yaşları 65’ten büyük olanlar, mümkün oldukça dışarı çıkmamaları ve araç kullanmamaları yönünde uyarıldı.

İsveç’in kuzey bölgelerinde yaşanan kar fırtınası nedeniyle 5 kişinin donarak öldüğü belirtildi. Yetkililer, kuzey kutbundan gelen soğukların devam edeceğini bildirdi.

Etiketler: