SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. İşte Hakan Atilla hakkında jürinin 5 suç dosyası

İşte Hakan Atilla hakkında jürinin 5 suç dosyası

Jürinin verdiği karar doğrultusunda Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla hakkındaki 5 dosyadan suçlu bulundu.

ABD‘de devam eden Hakan Atilla davası sona erdi. Jürinin verdiği karar doğrultusunda Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla hakkındaki 5 dosyadan suçlu bulundu.

ABD‘de devam dava jüri sonunda kararını verdi. Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla hakkındaki 5 dosyadan suçlu bulundu. Öte yandan Hakan Atilla’nın ise para aklamaktan suçsuz bulunduğu belirtildi. ABD‘nin New York’ta kentinde 11 günlük Noel tatilinden sonra devam eden davada Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın eşi Burçin Atilla da ilk defa duruşmada yer aldı.

Hakan Atilla Davası Sonuçlandı

Jüri üyelerinin Berman’a bir not ilettiği ve notta “Hakan Atilla hakkındaki tüm suçlarda değil de bazı suçlarda hemfikir olursak ne yapmalıyız” diye sordukları ifade edildi. Yargıç Berman, jüri üyelerinin tüm suçlamalarla ilgili karar verdiğini resmen açıkladı. Atilla, 5 suçtan dolayı suçlu bulunurken, para aklamaktan ise suçsuz bulunduğu ifade edildi.

Jürinin Atilla’yı suçlu bulduğu ithamlar şöyle:
* ABD’nin İran‘a yönelik yaptırımlarını delmek,
* ABD’yi aldatma suçuna iştirak etmek,
* ABD bankalarını dolandırmak,
* ABD bankalarını dolandırmaya iştirak etmek,
* Kara para aklama suçuna iştirak etmek.

Etiketler:, ,