SON DAKİKA
Tümü

Siyaset

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Siyaset
  4. /
  5. İstanbul’un Yeni Belediye Başkanı Belli Oldu!

İstanbul’un Yeni Belediye Başkanı Belli Oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bugün yapılan 3 tur oylamanın ardından seçildi. Türkiye‘nin merakla beklediği yeni başkan ile ilgili olarak henüz daha oylamaya geçilmeden AK Parti ile CHP arasında koltuk ve yer tartışması yaşandı. CHP Milletvekili Mahmut Tanal, kendisine yer ayrılmadığı ve AKP grubunun salonu doldurduğunu ifade etmesinin ardından AKP grubundan sesler yükselmeye başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Oldu!

Yapılan 1. Oylama sonunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal 179 oyla yerini korurken, 2. oylamada da aynı şekilde 179 oy alan Uysal, son 3. oylamada en çok fazla salt çoğunluk oyu alması ile birlikte resmi olarak başkan seçilmiş oldu.

Ekrem İmamoğlu oylamada daha az oy almasından dolayı başkan olamazken, CHP grubundan konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, sosyal medya hesabından Erdoğan‘a kendisini seçtiği için onur ve gurur duyduğunu ifade ederken, görevinin sadece 1.5-2 yıl sürecek olduğu, daha sonrasında aday olamayacak olduğu biliniyor. AK Parti 2019 seçimlerine kadar olası durum olmaması durumunda İstanbul’u Uysal ile birlikte elinde tutacak.