SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. İstanbul’da Bomba Yüklü Araç Paniği

İstanbul’da Bomba Yüklü Araç Paniği

İstanbul'da polis ekipleri gelen ihbarı değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda bomba yüklü olduğu tespit edilen bir araç incelemeye alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM ekipleri gelen ihbar doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda, PKK terör örgütünün İstanbul‘a soktuğu bomba yüklü bir araçla saldırı yapacağını belirledi. Saldırıda kullanılacak aracı bulabilmek için çalışmalara başlayan ekipler, mobese ve güvenlik kameralarının yardımı sonucunda aracın Bahçelievler ilçesinde olduğunu tespit etti.

Alarma geçen yetkililer, olay yerine çok sayıda polis ekibi göndererek, geniş güvenlik önlemleri aldı. Bomba imha uzmanları ise olay yerine gelerek kapalı kasa minibüs içerisinde incelemeler gerçekleştirdiler. İncelemesi tamamlanan araçta 60 kilo patlayıcı düzeneği olduğunu ifade eden yetkililer, aracın içerisindeki patlayıcıların yoğurt kaplarına doldurulduğunu belirttiler.

Konuyla İlgili 2 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı

Bomba yüklü araçla alakalı olarak polislerin başlattığı incelemeler sonucunda gözaltına alınan sahşın yanı sıra bahsi geçen sahışla ilgisi olduğu tespit edilen başka bir şahıs hakkında da gözaltı kararı çıktığı belirtildi.

Saldırının Hedefi İİT Zirvesi Olabilir

Gözaltına alınan şahsın TEM Şube’de sorgusu devam ederken, saldırının hedefinin ise İstanbul‘da bugün yapılan olan İİT Zirvesi olma ihtimali üstünde duruluyor.