SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. İstanbul’da 6 bin polisle Kangal Pençesi operasyonu

İstanbul’da 6 bin polisle Kangal Pençesi operasyonu

Megakent İstanbul'da yaklaşık 6 bin polis eşliğinde Kangal Pençesi operasyonu gerçekleştiriliyor. 3 yıl ve üzeri kesinleşmiş hapis cezası bulunanların yakalanması için başlatılan operasyonda yeri daha önceden tespit edilen adreslere baskın düzenlendi.

Megakent İstanbul‘da yaklaşık 6 bin polis eşliğinde Kangal Pençesi operasyonu gerçekleştiriliyor. 3 yıl ve üzeri kesinleşmiş hapis cezası bulunanların yakalanması için başlatılan operasyonda yeri daha önceden tespit edilen adreslere baskın düzenlendi.

İstanbul‘da, 3 yıl ve üzeri kesinleşmiş hapis cezası bulunanların yakalanması için kent genelinde başlatılan Kangal Pençesi operasyonunun devam ettiği kaydedildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı şubeler ve ilçe emniyet müdürlükleri ekipleri, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın organizasyonunda 3 yıl ve üzeri kesinleşmiş hapis cezası bulunanların yakalanması için gece saat 02.00 civarlarında başlatılan operasyona yaklaşık 6 bin kadar polis memuru katıldı.

İstanbul’da 6 Bin Polisle Operasyon

İstanbul’un 39 ilçesinde belirlenen 2 bin adrese ani baskın düzenlendi. Polis helikopterinin de havadan destek verdiği operasyonda, çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi. “Kangal Pençesi” adı verilen operasyonu bizzat yönettiği bildirilen Emniyet Müdürü Çalışkan açıklamasında suçlarla mücadeleye her zaman hazır olduklarının sinyallerini verdi. Gözaltına alınanların sayısının daha sonrasında açıklanacağı kaydedildi.