SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. İstanbul Valiliği’nden 1 Mayıs açıklaması

İstanbul Valiliği’nden 1 Mayıs açıklaması

İstanbul Valiliği'nden 1 Mayıs açıklaması geldi. 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda Maltepe'de düzenlenecek miting hakkında açıklama yapan İstanbul Valiliği, alınan güvenlik önlemlerinin detaylarını açıkladı.

İstanbul Valiliği’nden 1 Mayıs açıklaması geldi. 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Maltepe’de düzenlenecek miting hakkında açıklama yapan İstanbul Valiliği, alınan güvenlik önlemlerinin detaylarını açıkladı.

İstanbul Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü alınacak olan önlemler hakkında bilgilendirmede bulundu. Yapılan yazılı açıklamada kutlamaların yapılacağı Maltepe miting alanı ve İstanbul genelinde her türlü tedbir en üst düzeyde planlandığı belirtildi.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de kutlanacaktır. Maltepe Miting Alanı’nda gerçekleştirilecek olan kutlamaların huzur ve barış içerisinde gerçekleştirilmesine yönelik olarak miting alanında ve il genelinde her türlü tedbir en üst düzeyde planlanmış; metro, metrobüs ve marmaray gibi ulaşım araçları ile halkımızın yoğun olarak kullandığı güzergahlarda güvenlik ve trafik tedbirleri alınması öngörülmüştür. Bu kapsamda 26 bin 174 personelimiz bayram kutlamalarında görev alacaktır. Miting öncesi, sırası ve sonrasında ulaşıma kapatılacak yollar ile kullanılabilecek alternatif güzergahlar ayrıca duyurulacaktır. Vatandaşlarımızdan alınan tedbirlerin uygulanması esnasında kurallara riayet etmeleri ve herhangi bir tahrik ve taşkınlığa prim vermemelerini rica ediyor, işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz.” ifadeleri yer aldı.