SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. İstanbul ve Ankara’da bazı ilçeler kara teslim

İstanbul ve Ankara’da bazı ilçeler kara teslim

İstanbul ve Ankara'da sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı yüzünden bazı yerler beyaza büründü.

İstanbul ve Ankara‘da dün kar yağışı bazı ilçelerde etkili oldu. Sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı İstanbul‘un Anadolu yakasında etkili oldu. Yolların karla kaplandığı gözlemlenirken özellikle Kartal’da yüksek kesimler beyaza büründü.

İstanbul‘da sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı yüksek kesimlerde etkili olmaya devam ediyor. Kartal’daki Çarşı Mahallesi’nde yağan yoğun kar zemini bir anda beyaza bürürken vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şok oldular. Park halinde bulunan bütün araçların camları beyaza büründü. Bazı yollarda tamamen beyaz örtü ile kaplandı.

İstanbul ve Ankara’da Kar

Bir mahalle sakini ise bu anları, “Sabah kalktığımda her yer bembeyazdı. Bende şaşırdım. Böylesini beklemiyordum. Hava oldukça soğuktu. İstanbul bu haline bile çok güzel.” ifadelerine yer verdi. Yağan yoğun kar yağışı ile birlikte kartpostallık görüntülerinde yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

Ankara‘da da beklenen yoğun kar yağışı gece bazı ilçelerde etkili oldu. Şehrin her yeri beyaz örtüyle kaplanırken sürücüler yollarda zor anlar yaşadılar. Kar yağışının Pazar gecesinden itibaren yurdu terk edeceği ve mevsim normallerinde sıcaklıkların devam edeceği vurgulandı.