SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. İSKİ’den Tuzla’daki kokuyla ilgili son dakika açıklaması

İSKİ’den Tuzla’daki kokuyla ilgili son dakika açıklaması

İstanbul'un Tuzla ilçesinde yoğun kokunun nedeni için İSKİ'den bir son dakika açıklaması geldi.

İstanbul‘un Tuzla ilçesinde yoğun kokunun nedeni için yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Tuzla’da dün birçok mahallede hissedilen geniz yakan koku ile ilgili bir açıklamada bulunan İSKİ, kokunun kaynağının metal ve tekstil sektöründe kullanılan kimyasal olduğunu belirterek vatandaşların sakin olmalarını ve korkulacak bir hadisenin yaşanmadığını dile getirdi.

Tuzla’da birçok vatandaşı hastanelik eden kaçak kimyasal maddenin metal ve tekstil sektöründe kullanılan Tetrachior cezhene ve Tricholoro ethene maddesi olduğu İSKİ tarafından resmen açıklandı.

İSKİ’den Koku Açıklaması

İSKİ tarafından yapılan açıklamada, “Dün gece İstanbul‘un Tuzla ilçesinde bazı mahalleleri etkileyen yoğun koku şikayetleri gelmesi üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri AFAD, İl Çevre Müdürlüğü, İSKİ bölgede araştırmalarına devam etmektedir. Kokunun kaynağının tespiti için, İSKİ, itfaiye, AFAD, İBB, İl Çevre Müdürlüğü, İSTAÇ ve Sağlık Müdürlüğü AKOM’da kriz masası oluşturduk ve her türlü önlemlerimizi aldık. Gece itfaiye, İGDAŞ ve AFAD ekipleri hava ölçümlerine katılırken söz konusu kokunun atıksu kolektör hattına kaçak deşarj edilen kimyasal atıktan kaynaklandığı tespit edilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Etiketler:,