SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Hüseyin Çapkın tahliye edildi

Hüseyin Çapkın tahliye edildi

FETÖ soruşturması kapsamında yargılanan ve daha sonrasında Silivri Cezaevine gönderilen Hüseyin Çapkın tahliye edildi.

FETÖ soruşturması kapsamında yargılanan ve daha sonrasında gözaltına alınan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın cezaevinden tahliye edildi. Silivri Cezaevi önünde Hüseyin Çapkın’ı sadece eşinin karşılaması da gözlerden kaçmadı. Çapkın.2ın uzun süre eşinin boynuna sarılıp ağladığı dakikalar kameralara yansıdı.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen askeri darbe sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında 15 sanığın yargılandığı dava sürecinde cezaevine konan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tahliye edildi. Çapkın’ı karşılamaya sadece eşinin gelmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Hüseyin Çapkın Tahliye Edildi

Silivri Cezaevi’nden çıkarıldıktan sonra minibüs eşliğinde Kınalı gişelerine kadar getirilen Hüseyin Çapkın’ı sadece eşi Nurten Çapkın karşıladı. Çapkın uzun süre eşine sarılarak özlemini gidermeye çalıştı. Burada gazeteciler ile bir araya gelen Hüseyin Çapkın açıklamasında, “Türk adaletini sonunda gerçeği gördü. Çok şükür sonunda tahliye kararımız geldi. Bundan başka söyleyecek herhalde söz olamaz.” dedi. Çapkın bunun yanında Mehmet Ağar’ın kendisi ile ilgili verdiği ifade sorularını yanıtsız bıraktı.

Mehmet Ağar, “O konuda kararı yine mahkeme verecektir. Benim fazla söyleyecek bir sözüm bulunmuyor. Mahkemede olan biten ortaya çıkacaktır. Bu işte asla kefil olamaz. Benim hakkımda kim ne biliyorsa onu söyledi. Doğrular ortaya çıktığı için çok mutluyum. Eşimle konuşacak çok şeyimiz var. Uzun süre ortalarda görünmek istemiyorum. Ondan sonrasını otururuz konuşuruz zaten.” ifadelerini kullandı. Çapkın sonrasında eşi ve avukatıyla beraberiyle olay yerinden ayrıldı.