SON DAKİKA
Tümü

Dünya

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Dünya
  4. /
  5. Hollanda’daki havalimanında bıçaklı saldırgan dehşeti

Hollanda’daki havalimanında bıçaklı saldırgan dehşeti

Amsterdam'da bulunan Schiphol Havalimanındaki bıçaklı saldırgan son anda polis tarafından vurularak yakalandı.

Amsterdam’da bulunan Schiphol Havalimanında bıçaklık saldırgan dehşeti yaşandı. Saldırgan son anda polis tarafından vurularak yaralanırken yolcuların büyük panik yaşadığı ve etrafa kaçışarak olay yerinden uzaklaşmaya çalıştıkları gözlemlendi.

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’daki Schiphol Havalimanında bıçaklı bir saldırganın polise saldırı düzenlenmek isterken son anda önlendiği ifade edildi. Polisin saldırgana ateşle karşılık vermesi sonrasında kısa süreli bir çatışma yaşandı. Yarlı saldırgan daha sonrasında polis tarafından gözaltına alındı.

Hollanda’da Saldırgan Dehşeti

Güvenlik kaynaklarından alınan son bilgilerde yaşanan olayda ölen ya da yaralanın olmadığı belirtilirken Schiphol Havalimanında durumun kontrol altında olduğu kaydedildi. Schiphol Havalimanı saldırı sonrasında boşaltılırken çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Hollanda polisi ise olay anında yaşanan fotoğraf ve videoları sosyal medya üzerinden yayınlayarak dikkat çekti. Polisten yapılan açıklamada elindeki bıçakla etrafa dehşet saçan kişinin daha sonrasında olay yerinde bulunan polislerin üzerine doğru giderken son anda burularak etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Yetkililer son bilgisinde olayda ölen ya da yaralanın olmadığını bildiren bir duyuru yayınladı.

Etiketler:,