SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Hint yolcu Atatürk Havalimanı’nda kalp krizi geçirdi

Hint yolcu Atatürk Havalimanı’nda kalp krizi geçirdi

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda kalp krizi geçiren yolcu panik yaşanmasına neden oldu.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kalp krizi geçiren yolcu panik yaşanmasına neden oldu. Hint yolcu için sağlık ekipleri seferber olurken kalbi duran yolcuyu hayata döndürmek için saatlerce uğraşıldı.

Atatürk Havalimanı’nda kalp krizi geçiren Hindistan uyruklu yolcu için bütün sağlık ekipleri seferber oldu. Ekipler kalbi duran yolcuyu hayata döndürebilmek için dakikalarca kalp masajı uygulayınca ortam sürekli gergin kaldı. Londra’ya gitmek üzere akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı’na gelen Hindistan uyruklu Patel Soma Bhızaverbhi adlı yolcu Dış Hatlar Geliş katının terminal dışında bulunan bölümde bir anda aniden fenalaştı ve olduğu yere yığılıp kaldı.

Yolcu Kalp Krizi Geçirdi

Yaşananların ardından havalimanındaki sağlık ekipleri olay yerine geldi. ısa sürede olay yerine gelen ekipler, hastanın kalp krizi geçirdiğini anladıktan sonra duruma hemen müdahale ettiler. Havalimanında bulunan polis ekipleri çevreyi güvenlik şeritleriyle kapattıktan sonra sağlık ekiplerinin daha rahat çalışabilmeleri için bölgede güvenlik çemberi oluşturdular. Bazı yolcular ise yaşananları güvenlik şeridinin arkasından heyecanlı gözlerle izlediler. Kalbi duran yolcu daha sonrasında ambulansa alınarak Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.