SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Hatay Valiliği’nden Türk bayraklı destek

Hatay Valiliği’nden Türk bayraklı destek

Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada vatandaşlara ev ve iş yerlerine ''Türk bayrağı asalım'' çağrısında bulunulmasına sosyal medyadan da olumlu cevaplar geldi.

Hatay Valiliği’nden Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı devam ederken yeni bir öneri geldi. Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada vatandaşlara ev ve iş yerlerine ”Türk bayrağı asalım” çağrısında bulunulmasına sosyal medyadan da olumlu cevaplar geldi.

Hatay Valiliği, Zeytin Dalı Harekatı nedeniyle vatandaşlara ev ve iş yerlerine Türk bayrağı asma çağrısında bulundu. Hatay Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, ülke güvenliğini ve milletin huzurunu tehdit eden PKK/PYD/KCK ve DEAŞ terör örgütlerinin bertarafına yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatı başlatıldığı ifade edildi.

Hatay Valiliği’nden Bayrak Açıklaması

Hatay Valiliği’nin açıklamasında, “Harekatı yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimize maddi ve manevi desteği bildirmek anlamında Hatay’ımız genelinde tüm resmi kurum, ev ve iş yerlerimizde bayraklarımızın asılmasının önemli olduğu görülmüştür. Bu çalışmaya tüm Hataylı hemşehrilerimizi davet ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.