SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Hakkari’de Erdoğan’a Kürtçe karşılama

Hakkari’de Erdoğan’a Kürtçe karşılama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'de Kürtçe pankartlar ve sloganlar eşliğinde karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’de muhteşem karşılandı. Erdoğan‘ı Kürtçe pankartlarla karşılayan Hakkarililer hep bir ağızdan “Hoş Geldin” diyerek karşılık verdiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. olağan kongresine katılmak üzere Hakkari’de vatandaşlarla buluştu. Hakkari, Erdoğan’ı Kürtçe pankartlarla karşılarken inanılmaz anlar yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hakkari ziyareti yüzünden bölgede çok sıkı güvenlik önlemleri çevrede kuş dahi uçurtulmadı.

Kente giriş ve çıkışlarda bulunan yerlerde güvenlik önlemleri daha da arttırılırken sabahın erken saatlerinde çevredeki yüksek binalara keskin nişancılar da yerleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan helikopter Hakkari çevresinde bir süre havada tur attığı gözlemlendi.

Erdoğan’a Hakkari’de Kürtçe Karşılama

Cumhurbaşkanı Erdoğan havadan uzun bir süre kent merkezini izledikten hemen sonra da Gazi Mahallesi Fatih Kışlası’na iniş yaptı. Kongrenin yapılacağı salonda asılan Kürtçe pankartlar dikkatlerden kaçmadı. ‘Ey ümmetin gür sesi, mazlumların dostu, zalimlerin düşmanı Hakkari’ye hoş geldiniz’ pankartı en dikkat çekeni oldu. Erdoğan daha sonrasında toplanan vatandaşlara seslenmekten kendini alamadı. ‘Sen yürüyeceksin, gençlerde senin arkanda yürüyecek, reis Hakkari gençlerinin size olan sevdası bitmeyecek’ pankartı da diğer bir dikkat çekeniydi.