SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Hakemlere FETÖ’den soruşturma

Hakemlere FETÖ’den soruşturma

Savcılık tarafından Trabzonspor eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun suç duyurusu sonrasında aralarında Cüneyt Çakır ve Deniz Çoban gibi isimlerinde yer aldığı ünlü hakemler hakkında soruşturma başlatıldı.

Savcılık tarafından Trabzonspor eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun suç duyurusu sonrasında aralarında Cüneyt Çakır ve Deniz Çoban gibi isimlerinde yer aldığı ünlü hakemler hakkında soruşturma başlatıldı.

Trabzonspor’un eski Başkanı Hacıosmanoğlu’nun suç duyurusu sonrasında eski MHK Başkanı ve Süper Lig hakemlerinin de aralarında bulunan 20 kişinin mercek altında sorgularına başvurulabileceği belirtildi. Trabzonspor’un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu iki sene önce İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na giderek suç duyurusunda bulunmuştu. Futboldaki FETÖ bağlantısına dikkat çeken Hacıosmanoğlu, verdiği isimler hakkında soruşturma başlatılmasını ve araştırma yapılmasını talep edince İstanbul Savcılığı buna sessiz kalamadı.

Hakemlere Soruşturma

Son olarak dosyanın Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı’na gönderildiği belirtildi. Savcılık tarafından Organize Şube Müdürlüğü’ne verilen talimatla şikayet dilekçesinde ismi geçenler hakkında ByLock araştırması da yapılacak. Ayrıca kişiler hakkında Bankasya’da paralarının bulunup bulunmadığı da kontrol edilecek.

Hacıosmanoğlu dilekçesinde verdiği isimlerin “Türkiye hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmaya engellemeye teşebbüs etme, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, FETÖ terör örgütüne üye olmak, tehdit, şantaj, toplumda infial yaratacak eylem ve hareketlerde bulunmak suçlarından cezalandırılmalarını talep etmişti.

Etiketler: