SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Galip Öztürk’e FETÖ’den şantaj ve tehdit

Galip Öztürk’e FETÖ’den şantaj ve tehdit

Terör örgütü FETÖ'nün iş adamı Galip Öztürk'ten himmet şeklinde para istemesi olayının gün yüzüne çıkmasından sonra tehdit ve şantajlarda ortaya çıktı. Yürütülen soruşturmalar kapsamında şu ana kadar şüphelilerden 4'ünün yakalandığı belirtildi.

Terör örgütü FETÖ‘nün iş adamı Galip Öztürk’ten himmet şeklinde para istemesi olayının gün yüzüne çıkmasından sonra tehdit ve şantajlarda ortaya çıktı. Yürütülen soruşturmalar kapsamında şu ana kadar şüphelilerden 4’ünün yakalandığı belirtildi.

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından iş adamı Galip Öztürk’ten “himmet” adı para istenmesi sonrasında tehdit ve şantaj iddialarının da ortaya çıkması sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltında bulunan 6 kişiden 4’ünün yakalandığı ifade edildi.

Galip Öztürk’e Şantaj

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından başlatılan incelemelerde savcılık yaptığı çalışmalar sonucu 6 şüpheli hakkında gözaltı kararı uyguladı. Gözaltının hemen sonrasında emniyet ekipleri tarafından Ankara ve Samsun’da düzenlenen operasyonlarda şüphelilerden Şahin Çalık, Ömer Bilgiseven, Sezgin Yılmaz ve Abdülselam Yıldırım yakalandı.

Şüpheli isimlerden İsmail Baş’ın başka bir dosyadan Bolu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunduğu ve Samsun’da ikamet etmekte olan şüphelinin ise henüz adresinde olmadığı ve bu sebepten ötürü de arama işlemlerinin devam ettiği kaydedildi. Şüphelilerin ikametlerinde arama işlemlerinin sona erdiği ve Ömer Bilgiseven’in ikametinde 3 adet bir dolar çıktığı belirtildi.

Etiketler:,