SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. FETÖ’cülerin tek tip kıyafetleri hazır

FETÖ’cülerin tek tip kıyafetleri hazır

FETÖ'cüler için hazırlanan tek tip kıyafetler sonunda gerekli olan yerlere ulaştı. Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, FETÖ dosyası ile ilgili olarak Manisa'da 583 şüpheli bulunduğunu açıklayarak FETÖ'cüler için önceden belirlenen badem kurusu ve gri renkteki kıyafetlerin geldiğini söyledi.

FETÖ‘cüler için hazırlanan tek tip kıyafetler sonunda gerekli olan yerlere ulaştı. Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, FETÖ dosyası ile ilgili olarak Manisa’da 583 şüpheli bulunduğunu açıklayarak FETÖ‘cüler için önceden belirlenen badem kurusu ve gri renkteki kıyafetlerin geldiğini söyledi.

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Manisa il sınırları içerisinde FETÖ/PDY soruşturmaları ve açılan davalarla ilgili olarak Manisa Adliyesi’nde son bilgileri verdi. Manisa’da 5 ay içinde 1658 dava açıldığını kaydeden Çiçekli il genelinde ise 6 bin 583 FETÖ şüphelisinin olduğunu söyledi.

FETÖ’cülerin Elbiseleri Geldi

Cumhuriyet Başsavcısı Çiçekli, FETÖ’den tutuklu bulunanlar için tek tip kıyafet uygulamasında yönetmeliğin çıkmasının beklendiğini ifade etti. Badem kurusu ve gri renklerdeki kıyafetlerin geldiğine dikkati çeken Çiçekli açıklamasında, “Yönetmelikte bazı şartların belirlendiği gün bizde gerekenleri uygulamaya koyacağız. Kimin hangi kıyafeti giyeceği yönetmelikle belirlenmiş olacak.” dedi.

Manisa’da 159 kişinin ‘mor beyin’ mağduru olduğunu açıklayan Çiçekli, bu kişiler arasında tutuklu bulunmadığını ifade etti.