SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. FETÖ suikast yapabilir iddiası

FETÖ suikast yapabilir iddiası

Ergenekon ve Balyoz davaları süresince 4 yıl 10 ay boyunca hapis yatan ve daha sonrasında beraat eden eski askeri savcı Üçok, FETÖ'nün suikast yapacağını iddia etti.

Askeri savcıdan şok bir iddia geldi. Ergenekon ve Balyoz davaları süresince 4 yıl 10 ay boyunca hapis yatan ve daha sonrasında beraat eden eski askeri savcı Üçok, FETÖ‘nün suikast yapacağını ve suikast timleri eğittiğini iddia etti.

Eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı askeri savcısı emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, terör örgütü FETÖ‘nün suikast hazırlığında olduğunu ve bir çiftlikte askeri timlerini eğittiğini söyleyince yer yerinden oynadı.

FETÖ Suikast Hazırlığında

Bir TV programında Berat Çamyar’a konuşan eski askeri savcı Üçok, FETÖ‘nün yeniden hareketlendiğini ve sansasyonel bir eylem hazırlığında olduğunu söyledi. FETÖ’nün suikastçilerini Makedonya ve Kosova’da eğittiğini ifade eden Üçok açıklamasında, “Siyaset adamlarına, önemli sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, din adamlarına, spor yöneticilerine, sanatçılara karşı bu suikast girişimlerinin yapılması planlanıyor. Bu eylemler birkaç ay içerisinde gerçekleştirilebilir.” ifadelerine yer verdi.

Üçok daha önce de yapmış olduğu açıklamalarında yurtdışına kaçan FETÖ’cü askerlerin bir suikast timi oluşturmaya yönelik olduğunu ve dikkatli olunması gerektiğinin altını çizmişti. Bu konuda da istihbarat örgütlerini uyarmıştı.

Etiketler: