SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Esenyurt’ta rehine krizi!

Esenyurt’ta rehine krizi!

Esenyurt'ta rehine krizi yaşandı. Esenyurt'ta bir börekçinin içerisinde 2 kişiyi rehin alan saldırgan daha sonrasında rehine bırakarak kendisini yakmak istedi. Saldırgan daha sonrasında zorda olsa ikna edildi.

Esenyurt’ta rehine krizi yaşandı. Esenyurt’ta bir börekçinin içerisinde 2 kişiyi rehin alan saldırgan daha sonrasında rehine bırakarak kendisini yakmak istedi. Saldırgan daha sonrasında zorda olsa ikna edildi.

Esenyurt’ta alacağını alamadığı öğrenilen bir zanlı börekçiye giriş yaparak 2 kişiyi rehin aldı. Daha sonra rehineleri bırakan saldırgan üzerine benzin dökerek kendisini yakmak isterken son anda ikna edilerek vazgeçirildi.

Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi’nde ismi bilinmeyen bir zanlı börekçiden alacağını tahsil etmek için içeri giriş yaptı. Alacağını uzun süre alamadığı için 2 adet bıçakla börekçiye gelen adam burada bulunan 2 kişiyi rehin alarak etraftakilere tehditler savurdu. Vatandaşların ihbarı sonrasında bölgeye çok sayıda polis ekipleri sevk edildi.

Dükkanın kepenklerini kapatan adam polisin iknası sonrası rehin aldığı 2 vatandaşı bıraktıktan sonra üzerine benzin dökerek kendisini yakmak istedi. Bu sırada börekçide çalıştığı öğrenilen ve olay yerine gitmeye çalışan 1 kişi de polis tarafından kelepçelenerek ekip otosuna bindirildi.

Zanlı daha sonra polis tarafından ikna edilerek ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Trafiğe kapatılan cadde daha sonrasında tekrardan ulaşıma açıldı.

Etiketler:,