SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Esenyurt Belediye Başkanı seçimleri 20 Aralık’ta

Esenyurt Belediye Başkanı seçimleri 20 Aralık’ta

İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada yeni Esenyurt Belediye Başkanı'nın 20 Aralık Çarşamba günü belli olacağını duyurdu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada yeni Esenyurt Belediye Başkanı’nın seçimi için verdi. Necmi Kadıoğlu’nun sağlık sorunları yüzünden görevinden istifa etmesinden sonra bir açıklamada bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin, yeni belediye başkanını seçmek için 20 Aralık Çarşamba gününde toplanılacağını söyledi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin sağlık sorunları yüzünden istifa eden Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun yerine seçilecek isim konusunda ilk olarak resmi bir tarih yayımladı.

Yeni Başkan Seçimi 20 Aralık’ta

İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından yapılan açıklamada, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 45. Maddesi hükümleri doğrultusunda Esenyurt İlçe Belediye Meclisi tarafından yeni belediyeye başkan seçmek için Esenyurt Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda 20 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 15.00’da toplanılacağını resmen duyurdu.

Vali Şahin tarafından yapılan açıklamada, “20 Aralık Çarşamba gününde , 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 45. Maddesinde belirtilen usullere uygun olarak yapılacak toplantıya Belediye Meclis Üyelerinin katılımları gerektiği 7201 sayılı Tebligat Kanunu’nun ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince ilanen duyurulur.” ifadeleri yer aldı.