SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Erken seçim ne zaman hangi tarihte yapılacak

Erken seçim ne zaman hangi tarihte yapılacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin 3 Kasım 2019'u beklemesinin mümkün olmadığını ve cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos 2018 tarihinde yapılmasını resmen önerdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye‘nin 3 Kasım 2019’u beklemesinin mümkün olmadığını ve cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos 2018 tarihinde yapılmasını resmen önerdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında gündeme dair bomba açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli, “Ülkemizin 3 Kasım 2019 tarihini beklemesi mümkün değildir. Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos 2018 tarihinde yapılmasını öneriyorum.” dedi.

Erken Seçim Ne Zaman?

Devlet Bahçeli, “31 Mart Mahalli idareler seçiminden sonra neyle muhattap kalacağı belli değildir. Mahalli idareler seçimlerindeki kutuplaşmaların 3 Kasım’a nasıl yansıyacağı az çok malumunuzdur. Bu riski kaynağında kesmek başlıca amacımızdır. Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da Milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene alınmasından yana takdirini kullanmaktadır. 26 Ağustos’un Malazgirt’in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en makul ve mantıklı yoldur.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: