SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Erdoğan şehit Musa Özalkan’ın cenazesinde gözyaşlarını tutamadı

Erdoğan şehit Musa Özalkan’ın cenazesinde gözyaşlarını tutamadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin operasyonunun ilk şehidi Musa Özalkan'ın cenazesinde gözyaşlarını tutamadı.

Afrin bölgesi civarlarında gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’nda 22 Ocak tarihi itibarı ile Kilis’e bağlı Gülbaba köyünün güneydoğusunda PKK ve DEAŞ terör örgütü militanları ile girilen çatışma esnasında şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan için Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde öğle namazında cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazına katılanlar arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘da yer aldı. Cenaze namazı esnasında saf tutanlar arasında yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Özalkan’ın Türk bayrağına sarılı tabutunu gördüğü esnada gözyaşlarına hakim olamayarak ağladı. Erdoğan o esnada gözyaşlarını silmeyi de ihmal etmedi.

Erdoğan’ın Gözyaşları

Şehit Üstçavuş Özalkan’ın Türk bayrağına sarılı tabutu cenaze namazı esnasında herkesi duygulandırdı. Şehidin tabutu bir süre omuzlarda taşındıktan sonra top arabasına konuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan şehidin babası Selahattin Özalkan’ı bir an olsun yalnız bırakmazken teselli etmeyi uygun gördü. Cenazede yer alanlar arasında ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’da bulundu.

Şehit Üstçavuş Özalkan, Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından düzenlenen askeri törenin ardından Ayaş ilçesi Bayat Köyü Mezarlığına defnedildi.