SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Erdoğan Sakarya’da Vatandaşlara Seslendi!

Erdoğan Sakarya’da Vatandaşlara Seslendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da partisinin il kongresi öncesinde vatandaşlara seslenerek, önemli açıklamalarda bulundu.

Sakarya’da vatandaşlara seslenen Erdoğan, 2019 seçimlerinin kırılma noktası olduğunu dile getirerek, 18 milyon kilometre kareden 780 bin kilometre kareye kadar düşüldüğünü dile getirdi.

Sakarya’da gerçekleşen partinin ilk kongresi öncesinde vatandaşlara seslenen Erdoğan, Afrin’e 4-5 kilometre kaldığını belirterek, vatandaşlara 2019 seçimlerine hazır olup olmadıklarını sordu. 2019 seçimleriyle birlikte Türkiye‘nin yeni bir dönem içine gireceğinden bahseden Erdoğan, konuşmasında yapılan operasyonlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Afrin’e Çok Az Kaldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Teröristlere rahat durun dedik. Eğer rahat durmazsanız sizi inlerinizde boğarız dedik. Bunun örnekleri için Gabar’a, Cudi’ye bakılabilir. Teröristleri bu alanlarda boğduk. Afrin’deki rakamlarda elime geçti. 3 bin 300 terörist etkisiz hale getirildi. Şu an iyi gidiyoruz, daha da iyi olacak. Afrin’e 4-5 kilometre kaldı. El Rai, Bab, Crablus ve orada bulunan 2 bin kilometre karelik alanı gerçek sahiplerine verdik.” ifadelerini kullandı.

İşgalci Değiliz

Erdoğan ayrıca “Biz işgalci değiliz. Ülkemize yan gözle bakmaya cesaret eden teröristleri kovalıyoruz. Bu teröristlerin peşindeyiz. Şimdi de Afrin’de bu teröristleri güvenlik güçlerimizin ciddi mücaledesi ile kovalıyoruz.” dedi.