SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Erdoğan Bahçeli erken seçim görüşmesi yarın

Erdoğan Bahçeli erken seçim görüşmesi yarın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim talebi doğrultusunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın kendisi ile görüşerek kesin karara varacaklarını belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin erken seçim talebi doğrultusunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın kendisi ile görüşerek kesin karara varacaklarını belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin erken seçim teklifine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ilk yanıt hiç gecikmeden geldi. Erdoğan açıklamasında, “Devlet Bahçeli ile yarın bir görüşme gerçekleştireceğiz. Yeni sistem inşallah 2019 seçimlerinde devreye girmiş olacak.” dedi.

Erdoğan bahçeli Görüşmesi Yarın

Erdoğan açıklamasının devamında, “Şu an itibarı ile bir yorum yapmam mümkün değil. Sayın Bahçeli ile yarın saat 13.30’da bir görüşme gerçekleştireceğim. Halk oylamasında bir anayasa değişikliği gerçekleşti. Cumhuriyet döneminde yaşadığımız siyasi ve ekonomik krizlerin en önemli sebeplerinden biri olan yönetim sistemimizdeki tıkanıkların aşılmasına vesile olacağına inandığım anayasa değişikliğimiz inşallah 2019 Kasım seçimlerinde tamamen yürürlüğe girecektir.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:,