Eylem.com

2018 Yılında MTV %40 Artacak!

2018 Yılında MTV %40 Artacak!
96 kez
27 Eylül 2017 - 21:04

Türkiye’nin 2018 yılı içerisinde cari açığının daha fazla artacak olduğu tahmin edilirken, başta MTV olmak üzere birçok vergiye daha fazla vergi eklenecek olduğu ifade edildi. Maliye Bakanı Naci Ağbal,  açıklamalarında 2018 yılında binek otomobillerin MTV’sine %40 oranında zam yapılacak olduğunu açıkladı.

Gelir vergisi oranını %27 oranından %30 oranına çıkardıklarının olduklarının altını çizen Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın ardından Ekonomi Bakanı Zeybekçi, OHAL konusunda ”aklı başında olan kimse Türkiye’de OHAL’i istemez, OHAL iyi bir şey değil!” diyerek OHAL konusunda daha fazla uzatma haklarının kalmadığını ancak bununla ilgili hükümet olarak çözüm aradıklarını açıkladı.

Sürücüler İsyan Etti: Gençlerimiz Araba Alamaz Hale Geldi!

Sürücüler ve birçok genç ise MTV dahil birçok alanda gelecek olan ekstra vergilere isyan etti 60 milyar lira civarında açık vermesi beklenen Türk ekonomisinin 2018 yılını çok daha zorlu ve vergi dolu olarak geçirecek olduğunu belirten gençler, asgari ücretle araba alamadıklarını dile getirdi.

Hükümetin eleştirdiği Avrupa ülkeleri ve ABD gibi ülkelerde gençlerin tek bir kişilik çalışma ile hem araba alıp, hem hayat standartlarını en üst seviyeden yürüttüklerini ifade eden gençler, vergilerin düşürülmesini istedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN