SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Dolu Haberi Otoparklarda Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Dolu Haberi Otoparklarda Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Meteoroloji tarafından duyurulan dolu haberi sonrasında, araçlarını kapalı otoparka çekmek isteyen sürücüler uzun kuyruklar oluşturdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan dolu ve aşırı yağmur uyarılarınan sonra İstanbullular telaşa kapıldı. Araç sahibi olan İstanbul halkı alınan haberin ardından İspark ve alışveriş merkezleri otoparkına hücum ederken, dolu yağışı ile araçların zarar görmemesi için kapalı otoparklara giden araç sürücüleri metrelerce kuyruk oluşturdu.

350’den Fazla Araç Giriş Yaptı

Ümraniye’de yer alan 240 kapasiteli Haldun Alagaş İspark Katlı Otoparkı’na 350’yi aşkın araç girişi gerçekleştirildiği dile getirilirken, ispark görevlilerince vatandaşların mağdur olmaması adına otoparka fazladan araç sokulmasının yanı sıra ek bir ücret talep edilmediği belirtildi.

Dolu Haberi Sürücüleri Kapalı Otoparklara Yöneltti

Aracını kapalı otoparka park eden Sedat Yamakoğlu ise açıklamalarda bulunarak, dolu haberinden dolayı aracını otoparka getirdiğini, kendisinin sabah geldiği için yer bulabildiğini ifade eti.

Alışveriş merkezinin otoparkına aracını park etmeye çalışan Burak Demir ise açıklamalarında, doludan kaçmaya çalıştıklarını, yaklaşık bir saattir burada olduğunu ve otoparka araç park edebilmek adına Atakent’ten geldiğini aktardı.