Eylem.com

Doğan Medya Grubu Demirören’e satıldı mı

Doğan Medya Grubu Demirören’e satıldı mı
129 kez
21 Mart 2018 - 18:23

Doğan Medya Grubu sonunda satıldı. Aydın Doğan’ın son olarak Erdoğan Demirören ile anlaşmaya vardıkları ve Doğan Medya Grubu’nun satıldığı belirtildi. Hürriyet ise satışı yalanlamadı ve akşam saatlerinde bu işlemlerin KAP’a bildirileceği ifade edildi. İddialara göre satış rakamın 1.2 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Türkiye medyasının en büyük gruplarından biri olan Doğan Medya Grubu’nun satışı için anlaşma şartları belirlendi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan tarafından 2011 senesinin Mayıs ayında Milliyet ve Vatan’ı sattığı Erdoğan Demirören ile her konuda anlaşmaya vardıkları belirtildi.

Doğan Medya Grubu Devraldı

Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN TÜRK kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu’nu satın alan Demirören Grubu’nun yola nasıl devam edeceği merakla beklenirken bu satın alma sonrasında Demirören Grubu’nun ülkemizdeki medya sektörünü tekeline bile alabileceği ifade edildi.

Demirören grubundan üst düzey bir yetkilinin açıklamasına göre, “Doğan Medya Grubu’nu almak için daha önceden de anlaşma şartları sağlanmıştı. Satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Bu akşam saatlerinde KAP’a gereken açıklama yapılacaktır.” ifadeleri yer aldı.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN