SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Çukurambar’daki patlamaya 1 gözaltı daha

Çukurambar’daki patlamaya 1 gözaltı daha

Ankara Vergi Dairesi'ndeki patlama ile ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanıyor. Aksaray'da son olarak bir şüpheli daha gözaltına alınırken kişiye ait evde yapılan aramalarda beşik altına gizlenmiş bir bomba düzeneği ele geçirildi.

Ankara Vergi Dairesi’ndeki patlama ile ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanıyor. Aksaray’da son olarak bir şüpheli daha gözaltına alınırken kişiye ait evde yapılan aramalarda beşik altına gizlenmiş bir bomba düzeneği ele geçirildi.

Ankara‘nın Çukurambar semtindeki Vergi Dairesi Başkanlığında yaşanan patlama ile ilgili olarak Aksaray’da bir şüpheli daha polis tarafından gözaltına alındı. Suriyeli kadının evindeki aramada yeni bir bomba düzeneğine rastlandı. Vergi Dairesi Başkanlığındaki patlamanın ardından olayın daha da gün yüzüne çıkarılması için tüm çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Patlamayla İlgili Son Gelişmeler

Polis ekiplerinin, 8 zanlının verdiği yeni bilgiler doğrultusunda Aksaray’da Suriyeli bir kadını daha gözaltına aldı. Polis ile jandarma ekiplerinin kadın zanlının evinde yaptıkları ilk aramada özel eğitimli dedektör köpekler de kullanıldı. Evdeki aramada çocuk odasında bulunan beşiğin altına gizlenmiş bomba düzeneği olduğu belirlendi.

Patlamaya ilişkin gözaltına alınan zanlıların sayısı 19’u bulurken patlamada 2 vatandaşımız cam kırıklarından yaralanmıştı. Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, patlamada, bomba düzeneği kullanıldığı yönünde bulgular elde edildiği son dakika haberi olarak verilmişti.