SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. CHP’nin 5 il kongresinde olaylar ve kavga

CHP’nin 5 il kongresinde olaylar ve kavga

CHP'nin İzmir, Aydın, Afyonkarahisar, Kırşehir ve Kayseri il kongrelerinden ard arda kavga haberleri gelmeye devam ediyor.

CHP‘de büyük bir kaos günü yaşanıyor. CHP‘nin İzmir, Aydın, Afyonkarahisar, Kırşehir ve Kayseri il kongrelerinden ard arda kavga haberleri gelmeye devam ediyor. Partililer yumruk ve tekmelerle birbirine saldırınca büyük olaylar çıktı.

CHP il kongrelerinden art arda kavga haberleri gelmeye devam ediyor. Aralarında CHP’nin kalesi İzmir‘in de bulunduğu toplamda 5 ilde partililer yumruk ve tekmelerle birbirlerine saldırınca büyük olaylar çıktı. CHP İzmir İl Kongresi’nde adaylar konuştuğu sırada sahne önündeki partililer arasında kavga yaşandı. Celal Atik Spor Salonu’nda yapılan CHP İzmir İl Kongresi’nde Deniz Yücel ve Utku Gümrükçü adaylığını açıkladı.

CHP Kongresinde Olaylar

Deniz Yücel’in ardından kürsüye çıkan Utku Gümrükçü konuşma yaptığı sırada bir kişi “Utku Gümrükçü Kerbela şehitlerinden hemen şimdi özür dile” yazan bir pankart tutunca iki grup arasındaki gerilim bir anda tırmandı ve büyüdü. Utku Gümrükçü, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, “Bizim ruhumuzda Deniz Gezmiş’in ruhu var. Kerbela’da şehit edilenlerin ruhu var.” açıklamalarında bulunmuştu.

Kongre daha sonrasında iptal edildi.

Etiketler:,