SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. CHP İstanbul İl kongresinde büyük tartışma

CHP İstanbul İl kongresinde büyük tartışma

CHP İstanbul İl kongresinde başkan adaylarından biri olan Canan Kaftancıoğlu'nun, ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' sloganına karşı çıkması salonu karıştırırken partililer kendi arasında hep bir ağızdan ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' sloganlarını attı.

CHP kongresinde yer yerinden oynadı. CHP İstanbul İl kongresinde başkan adaylarından biri olan Canan Kaftancıoğlu’nun, ”Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganına karşı çıkması salonu karıştırırken partililer kendi arasında hep bir ağızdan ”Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarını attı.

CHP İstanbul‘da yeni il başkanını belirlemek için düzenlenen kongrede ”Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganına karşı çıkmakla birlikte bilinen aday Dr. Canan Kaftancıoğlu’na inat sık olarak ”Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları ile karşı karşıya kalındı. Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) İstanbul 36. Olağan İl Kongresi ile başladı. Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen kongrede 654 il delegesi oy kullandı İstanbul İl Başkanı’nı da seçmiş olacak. Kongrenin öncesinde Cemal Canpolat ve Canan Kaftancıoğlu ise resmen adaylıklarını açıklamış oldu.

CHP Kongresi’nde Tartışma

Kongrenin yapıldığı salon içerisinde toplanan ve Cemal Canpolat’ı destekledikleri belirtilen gençlerin Canan Kaftancıoğlu’nun, ”Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganına karşı çıkmasını eleştiri yağmuruna tuttu. Sık sık ”Msutafa Kemal’in askerleriyiz” diyerek sosyal medya üzerinden tweet atan gençler ise Kaftancıoğlu’nun konuşması sırasında da aynı sloganlarına devam edeceklerini söyledi.

Etiketler:, ,