SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Bitlis’te çığ felaketi: 2 asker şehit

Bitlis’te çığ felaketi: 2 asker şehit

Bitlis'te operasyondaki askeri timin üzerine çığ düşmesi sonucu 2 askerin düştüğü belirlendi.

Bitlis’ten acı haber geldi. Bitlis’te operasyondaki askeri timin üzerine çığ düşmesi sonucu 2 askerin düştüğü belirlendi. Çığ felaketinde 7 askerin yaralandığı ve 3 askerin ise halen kayıp olduğu ifade edildi.

Bitlis’in Hizan ilçesi kırsalında operasyonda olan askerlerin üzerine çığ düştüğü belirlendi. Son gelen haberlere göre 2 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı ve halen 3 askerimizin ise kayıp olduğu bildirildi. Bitlis kırsalının PKK’lı teröristlerden temizlemek ve onların kullandığı sığınak ve barınakların imha edilmesi için başlatılan operasyonların devam ettiği belirtilirken bugün öğlen saatlerine doğru Hizan ilçesinin Kolludere Mevkine çığ düştüğü ifade edildi.

Bitlis’te Çığ Felaketi

Çığın bölgede operasyon yapan bir grup askerin bulunduğu bölgeye düştüğü belirlendi. Meydana gelen çığ olayında ilk bilgilere göre 2 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı, 3 askerin de kayıp olduğu belirlenirken yaralı askerlerin helikopterle bölgeden alınmaya başlandığı, kayıp askerleri arama çalışmalarının ise sürdürüldüğü ifade edildi.

Etiketler:, , ,