SON DAKİKA
Tümü

Spor

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Spor
  4. /
  5. Beşiktaş küme düşecek mi

Beşiktaş küme düşecek mi

Türkiye Kupası maçına çıkmayan Beşiktaş'ın küme bile düşürülebileceği iddia edildi. 46. maddeden PFDK'ya sevk edilen siyah beyazlılara küme düşürülme cezası bile gelebilir.

Türkiye Kupası maçına çıkmayan Beşiktaş‘ın küme bile düşürülebileceği iddia edildi. 46. maddeden PFDK’ya sevk edilen siyah beyazlılara küme düşürülme cezası bile gelebilir.

Beşiktaş, Fenerbahçe derbisine çıkmadığı için PFDK’ya sevk edildi. TFF’den yapılan açıklamada, “Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi uyarınca” yapıldığı ifade edildi. Ancak, 46. madde kafaları karıştırdı. Çünkü 46. maddenin b fıkrasında “küme düşme” cezası yer alıyor.

“(1) Futbol ile ilgili mevzuat hükümlerini, TFF düzenlemelerini, futbol oyun kurallarını ihlal eden kişi veya kulüpler, bu hususta ayrı ceza hükmü bulunmadığı takdirde bu talimatta belirlenen disiplin cezaları ile cezalandırılır.

(2) TFF tarafından düzenlenen liglere ya da kupalara katılmayan kulüpler aksine bir düzenleme bulunmadığı sürece bir alt lige düşürme cezası ile cezalandırılır.”

Etiketler: