SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Bayramda otobüsler ücretsiz mi

Bayramda otobüsler ücretsiz mi

İBB Meclisi tarafından gerçekleştirilen hazira ayı toplantılarının ilk birleşmesinde alınan karar doğrultusunda, bayram döneminde toplu taşıma araçlarının yüzde 50 indirimli olduğu belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi tarafından haziran ayı toplantıları çerçevesinde üniversite sınavları ve Ramazan Bayramı ile alakalı kararlar alındığı belirtildi. AKP ve CHP gruplarının oybirlii ile alındığı ifade edilen karar doğrultusunda, vatandaşların akraba, dost, mezarlık ziyaretlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmesi ve özel araçların meydana getireceği trafik yoğunluğunda azalma oluşması amacıyla toplu taşıma araçlarının 15 Haziran ila 17 Haziran tarihlerini kapsayan 3 günlük süre boyunca yüzde 50 indirimle hizmet vereceği bildirildi.

İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil olduğu ifade edilen İETT, Özel Halk Otobüsleri, Otobüs AŞ, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Metro, Hafif Metro, Tramvay, Füniküler, Teleferik, Nostaljik Tramvay ve Tünel’de bu uygulamanın geçerli olacağı dile getirildi.

Sınava Katılacaklara Ücretsiz

Tüm bunların yanı sıra 30 Haziran ila 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek YKS’ye katılacak öğrenci ve görevlilerin ise toplu taşıma araçlarından ücretsiz bir şekilde faydalanacağı belirtilirken, öğrencilerin sınava giriş belgelerini, görevlilerin görevli belgelerini ibraz etmeleri halinde toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanabilecekleri ifade edildi.

Ücretsiz taşımanın sınav günlerinde İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil olan tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olacağına vurgu yapıldı.