SON DAKİKA
Tümü

Magazin

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Magazin
  4. /
  5. Barış Atay HDP’den aday oldu!

Barış Atay HDP’den aday oldu!

Oyuncu Barış Atay, geçtiğimiz günlerde polis tarafından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Barış Atay son verdiği kararın arkasından HDP'den gelen teklifi kabul ederek milletvekili aday adayı oldu.

Oyuncu Barış Atay, geçtiğimiz günlerde polis tarafından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. Barış Atay son verdiği kararın arkasından HDP’den gelen teklifi kabul ederek milletvekili aday adayı oldu.

Halkların Demokratik Partisi’nde (HDP) aday listesi üzerindeki mesai devam ederken, Barış Atay’ın aday olması büyük bir şaşkınlık yaşamasına neden oldu. Alınan son bilgilere göre; geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan ve kamuoyu tarafından muhalif kimliği ile tanınan tiyatrocu Barış Atay, HDP’den milletvekili aday adayı oldu.

BARIŞ ATAY’DAN MESAJ

Barış Atay, çıkan haberlerin hemen ardından sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Sosyalizm mücadelesi; ekip ve yoldaşlık işidir. #SözKardeşim yoldaşlarımın ve Parti‘nin verdiği sorumluluk ve görev bilinciyle, seni orada da yalnız bırakmayacağım.” dedi. Oyuncu Barış Atay Soma’da yaşamını yitiren madenci yakınlarına tekme atan Yusuf Yerkel’in özür mesajı üzerine sosyal medya hesabı üzerinden attığı tweetle Ahmet Hakan’ın yazısına konu olmuştu.

Etiketler:,