SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Avcılar Metrobüs Durağında yolculardan eylem

Avcılar Metrobüs Durağında yolculardan eylem

İstanbul'un Avcılar ilçesinde metrobüslerin sürekli olarak dolu gelmesi vatandaşları çileden çıkardı.

İstanbul‘un Avcılar ilçesinde metrobüslerin sürekli olarak dolu gelmesi vatandaşları çileden çıkardı. Araçların sürekli olarak dolu gelmesi Zincirlikuyu yönünde vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oldu.

Avcılar Metrobüs Durağında, akşam iş çıkışı yaşanan yoğunluk sebebiyle metrobüs araçlarının dolu gelmesine vatandaşların isyanı oldukça fazla oldu. Durumu protesto eden yolcular metrobüs yolunu kapatmaya kalkınca zor anlar yaşandı. Zincirlikuyu istikametinde yaklaşık 15 dakika seferler yapılamazken metrobüs araçları uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

Metrobüs Durağı Karıştı

Avcılar Merobüs Durağı’nda saat 20.00 civarlarında Zincirlikuyu istikametine giden metrobüsülerin dolu olması durakta bekleyen yolcuları isyan ettirerek kendinden geçmesine oldu. Bir grup yolcu yaşananların sonrasında metrobüs araçların önüne geçerek yolu kapatınca 15 dakika boyunca Zincirli istikametine doğru metrobüs seferleri durmak zorunda kaldı. Art arda gelen metrobüs araçları uzun kuyruklar oluşturunca durağa iki boş metrobüs aracının gelmesiyle yolcular eylemlerini sona erdirdi.

Bir yolcu, “Sabah bu yoğunluk akşam bu yoğunluk, yetersiz mi bu metrobüs nedir bu yani. Buna bir çare bulunması lazım.” dedi.

Etiketler:,