SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Araç Kullanırken Gelen Epilepsi Nöbeti Kazaya Sebep Oldu

Araç Kullanırken Gelen Epilepsi Nöbeti Kazaya Sebep Oldu

Ankara Altındağ'da araç kullanırken epilepsi nöbeti geçiren Suriye uyruklu sürücü, hastanenin duvarına çarptı.

Ankara‘ya bağlı Altındağ ilçesinde gece yarısı meydana gelen kazada, alınan bilgiler doğrultusunda 68 MA 112 plakalı otomobili ile trafikte ilerleyen Suriyeli sürücünün direksiyon başında epilepsi nöbeti geçirdiği belirtildi.

Sürücünün can havli ile otomobili Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne çevirdiği aktarılırken, Hacettepe Mahallesi Türkocağı Sokak üstünden yerleşkeye giriş yapan aracın hızını alamamasndan dolayı hastane duvarına çarptığı bildirildi. Kaza esnasında duvar dibindeki banklarda oturan personelin ve vatandaşların ezilmekten son anda kurtulduğu belirtilirken, sürücünün ise kazadan dolayı yaralandığı ifade edildi.

Sağlık Görevlileri Yaralılara Müdahale Etti

Kazadan sonra aracın yanına giden sağlık görevlilerinin yaralı sürücüyü hastaneye kaldırdığı ve ilk müdahalede bulunduğu dile getirilirken, aracın arka tarafında oturan ve şoka giren çocuklara ise ilk müdahale yine sağlık personelleri tarafından yapıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Şükrü Alim, araçta 3 çocuğun ve bir erkeğin olduğunu söyleyerek, en usta şoförlerin dahi köşeden aracın geldiği hızla geçemeyeceğini ifade etti.