SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Ankara’yı Yine Sel Aldı!

Ankara’yı Yine Sel Aldı!

Mayıs ayından bu yana süregelen yağmurlar yurt genelinde etkili olmayı sürdürürken, Ankara'da 10 dakika boyunca etkisini gösteren kuvvetli sağanak yağış sele sebep oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen bütün uyarılara rağmen, Ankara‘da 10 dakika boyunca süren yoğun yağış sokakları göle çevirdi. Ani bir şekilde bastıran sağanak yağışın ardından birçok kişinin araç içinde mahsur kaldığı ifade edilirken, iş yerlerini ve evleri ise su bastığı görüldü.

Kuvvetli yağış sebebiyle Kızılay-Çayyolu metrosunda teknik bir arıza meydana geldiği aktarılırken, bu arıza neticesinde seferlerin durdurulduğu, metro istasyonunun ise girişe kapatılmasıyla birlikte içeri alınmayan bazı vatandaşların durma tepki gösterdiği ifade edildi.

Yoğun Su Birikintileri Oluştu

Sağanak yağıştan dolayı Dikmen, Keklikpınarı, Balgat ve Kızılay’ın bazı mahallelerinde araçların içinde vatandaşların mahsur kaldığı aktarılırken, Mamak’ta ise çok sayıda cadde ve sokakta yoğun su birikintilerinin oluştuğu belirtildi.

Dereboyu Caddesi’nde yer alan bazı ev ve iş yerlerini su bastığı görülürken, caddede otoparkı su ile dolduğu aktarıla 5 katlı bir apartmanın giriş katında 2 kişinin mahsur kaldığı dile getirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başlanlığı Su Altı Arama Kurtarma ekiplerinin, araçları ve mahsur kalanları kurtarabilmek adına çalışma başlattığı belirtilirken, Sıhhıye’de yer alan ve kurulduğunda adeta adım atacak yer kalmayan sosyete pazarını da su bastığı bildirildi.