SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Açtığı uyarı ateşi sonucu kazayla meslektaşını şehit etti

Açtığı uyarı ateşi sonucu kazayla meslektaşını şehit etti

Başkent'te durdurulan yolcu otobüsünden indikten sonra kaçmaya çalışan şüpheliye uyarı ateşinde bulunan polis, kaza sonucu polis memuru arkadaşını vurarak şehit olmasına neden oldu.

Ankara‘dan kahreden bir haber geldi. Başkent‘te durdurulan yolcu otobüsünden indikten sonra kaçmaya çalışan şüpheliye uyarı ateşinde bulunan polis, kaza sonucu polis memuru arkadaşını vurarak şehit etti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Gölbaşı civarlarında gerçekleştirilen uygulama sırasında saat 05.00 sularında Siirt-İstanbul seferini yapmakta bir yolcu otobüsü polisler tarafından durduruldu. Otobüs içerisinde kimlik kontrolünün yapılmasının ardından arka tarafta oturmakta olan 1’i kadın 2 kişiden polis tarafından şüphelenildi. Polis ekipleri daha sonrasında bu 2 şahsın aşağı inmesini istedi.

Uyarı Ateşinde Şehit Oldu

Bu esnada otobüsten aşağı inen erkek şahıs büyük bir hızla kaçmaya başladı. Polis ekiplerinin dur ihtarına uymaması sonucu havaya ateş açıldı. Açılan uyarı ateşi esnasında polis memuru Hakan Can kaza sonucu yaralandı. Olay yerinde polis memurunun şehit olduğu belirlendi. Kaçan kişinin yakalanması için bölge ve civarında operasyon başlatıldı.

Olayın hemen ardından Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz da Gölbaşı ilçesine gelerek yetkililerden gereken bilgileri aldı. Polis memurunun kaza sonucu şehit olduğu haberi ise aileyi derinden sarstı.

Etiketler:, ,