SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Ankara Vergi Dairesindeki patlamanın nedeni bombalı saldırı

Ankara Vergi Dairesindeki patlamanın nedeni bombalı saldırı

Ankara Vergi Dairesindeki patlamanın nedeni belli oldu. Bombalı saldırı olduğu belirlenen patlamanın ardından yapılan açıklamada teröristin olay yerinde ölü ele geçirildiği ifade edildi.

Ankara Vergi Dairesindeki patlamanın nedeni belli oldu. Bombalı saldırı olduğu belirlenen patlamanın ardından yapılan açıklamada teröristin olay yerinde ölü ele geçirildiği ifade edildi. Teröristin PYD kamplarında eğitim aldığı da belirlendi.

Ankara Vergi Dairesindeki patlamanın ardından yapılan araştırmalar neticesinde yeni bulgulara rastlandı. olayla ilgili olarak 8 kişi polis tarafından gözaltına alınırken ölü olarak ele geçirilen teröristlerden birisinin Suriye’de PYD’nin kontrolünde eğitim gördüğü ifade edildi.

Ankara Valiliği’nden Açıklama

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 20.03’de Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Binası önünde meydana gelen patlamayla ilgili olarak yapılan incelemede, söz konusu patlamanın, bomba düzeneği kullanılarak gerçekleştirildiği yönünde bulgular elde edilmiştir.” ifadeleri yer aldı. Yapılan araştırmalarda 2 Şubat 2018 tarihinde saat 04.00 sıralarında şüpheli şahıs ile birlikte kendisine yardım eden ve aynı araçta bulunan 2 kişi Osmaniye ilinde, diğer 2 kişinin içinde bulunduğu aracın ise Adana’da ele geçirildiği belirtildi. Sahte kimlik taşıyan ve yakalama sırasında ölü olarak ele geçirilen 1991 Mardin Mazıdağı doğumlu Ersen Ertogan’ın ise PYD kontrolünde Suriye’de eğitim aldığı belirlendi.