Eylem.com

Altın Fiyatları Zirveyi Gördü! Altın Ne Kadar?

Altın Fiyatları Zirveyi Gördü! Altın Ne Kadar?
160 kez
24 Mart 2018 - 19:02

Altın fiyatları geçtiğimiz iki gün baz alındığında üst üste rekor kırdı. Altın piyasasında en fazla tercih edilen çeyrek altın ve gram altın fiyatları dikkatli bir şekilde takip edilirken, yatırımcılar altın fiyatlarındaki son dakika gelişmelerini merak içinde izliyor.

Altının gram fiyatı, dolar kurundan ve altının ons fiyatından aldığı destek sayesinde dün tüm zamanların en yüksek seviyesi konumunda bulunan 173 TL seviyesini gördü.

Altın Zirvede

Son dönemlerde dolar kuru ve altının ons fiyatından aldığı destek ile yükselme eğilimi gösteren ve rekor kıran altının gram fiyatı, bu hafta 173 liranın üstüne çıkarak tüm zamanların zirvesine ulaştı.

Haftalık bazda dikkate alındığında yükselişini üst üste 3’üncü haftasına taşıyan gram altın fiyatı, bu hafta yatırımcılarına yüzde 4.3 kazanç sağlarken, haftayı ise 172 TL seviyesinden tamamladı.

Öte yandan analistler, özellikle Donald Trump’ın attığı adımların küresel piyasalarda risk iştahında azalma meydana getirdiğini ve yatırımcıları güvenli liman olarak görülen altına yönlendirdiğini dile getiriyor.

Altın Fiyatları Dolardan Destek Alıyor

Basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan AA Finans Analisti İslam Memiş ise, geçtiğimiz cuma günü içerisinde altının gram fiyatının dolardan almış olduğu destekle en yüksek seviyesini gördüğünü anımsattı.

Memiş, Donald Trump’ın korumacı tutumunun uluslararası arenada kabul görmediği gibi özellikle Avrupa’da ve Çin’de tepkiye sebebiyet verdiğini vurgulayarak, yeni danışman kadrosu göz önüne alındığında jeopolitik riskleri destekleyen bir kadronun kurulduğunun gözlemlendiğini bildirdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN