SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Alparslan Kuytul dolandırıcılık iddiası

Alparslan Kuytul dolandırıcılık iddiası

Adana'da Furkan Vakfı'na düzenlenen operasyon sonrasında tutuklanan ve vakfın kurucu başkanı olan Alparslan Kuytul'un dini ve insani duyguları kullanarak kendine inananları dolandırdığı son gelen iddialar arasında yer aldı.

Adana’da Furkan Vakfı’na düzenlenen operasyon sonrasında tutuklanan ve vakfın kurucu başkanı olan Alparslan Kuytul’un dini ve insani duyguları kullanarak kendine inananları dolandırdığı son gelen iddialar arasında yer aldı.

Adana Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na son olarak düzenlenen operasyonda tutuklanan vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un dini ve insani duygularını kullanarak kendine inanan insanları çeşitli yollarla dolandırdığı son gelen iddialardan biri oldu.

Alparslan Kuytul Hakkında Yeni İddialar

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na düzenlenen operasyonunda Alparslan Kuytul, Taha Yasin Demir, İdris Birer, Erol Ardıç ve Ali Alagöz gözaltına alındıktan sonra tutuklanmış ve 6 şüpheli hakkında ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı getirilmiş, 17 şüpheli isim ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardı. Gizli tanık ve şikayetçi olan kişilerden elde edilen son bilgiler ışığında Alparslan Kuytul’un kendisini ‘vakıf içerisinde’ eleştirilemez, sorgulanamaz bir lider haline getirdiği ve bu bağlamda insanlardan kişisel menfaat adı altında dolandırıcılık yaptığı belirlendi.

Kendine inananları bu yöntemle dolandırdığı iddia edilen Kuytul’un ayrıca konuşmalarında ‘ Zeytin Dalı Harekatını’ eleştirdiği de belirlendi. Kuytul’un ayrıca, sosyal medya hesapları üzerinden, Afrin’e yapılan operasyonlar hakkında olumsuz mesajlar gönderdiği ifade edildi.

 

Etiketler: