SON DAKİKA
Tümü

Yaşam

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Yaşam
  4. /
  5. Aileyi Katleden O Katil Tutuklandı!

Aileyi Katleden O Katil Tutuklandı!

Balıkesir'de kızını vermek istemeyen aileyle 2 senedir husumeti bulunan şahıs Ali S., ailenin evine giderek tüfekle katliam yaptı. Katilin 3 kişiyi öldürüp, 4 kişiyi yaraladığı belirtilirken, sabah saatlerinde katil yakalandı.

Balıkesir’e bağlı Havran ilçesinde sevdiği kızı vermeyen ailesinin evine giderek tüfekle ateş açan vatanda, kızın annesi ve iki kardeşini öldürerek, 4 kişinin yaralanmasına sebep oldu. Katliamın ardından 8.5 saat sonra köyünde yakalanan şahıs, ilçe merkezine 26 kilometre uzaklıkta bulunan Hüseyinbeşeler Mahallesi’nde aralarında iki senedir husumet olan ailenin evine giderek katliam gerçekleştirmişti.

Çetinkaya ailesinin evine giden sahsın evde ateş açmasıyla sesi duyan komşular, durumu yetkililere bildirdi. Kızın annesi olan Melike Çetinkaya ile 16 ve 17 yaşlarındaki kardeşleri Ebru ile Tuncay olay yerinde hayatını kaybederken, evde bulunan diğer vatandaşlar yaralandı.

Sabah Saatlerinde Yakalandı

Jandarma, saldırıdan sonra yaya bir şekilde kaçtığı tespit edilen Ali S.’yi sabah saatlerinde ikamet ettiği köyde kıskıvrak yakaladı. İfadesi alınan katil Ali S., sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine yollandı.

Saldırı anında evde olmayan baba Hasan Çetinkaya, büyük bir ok yaşadı. Açıklamalarda bulunan Çetinkaya, “eve geldiğimde çocuklarım yerde yatıyordu. Saldırıya uğramışlar. Eşim, kızım ve oğlum öldü.” ifadelerini kullandı.

Baba Hasan Çetinkaya’nın kardeşi Hatice Çetinkaya ise açıklamasında, olay anında evde bulunmadığını dile getirerek, duyum almasının ardından geldiğini söyledi.