SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Ağrı’da Bölücü Terör Örgütü Mensuplarıyla Sıcak Temas : 1 Asker Şehit

Ağrı’da Bölücü Terör Örgütü Mensuplarıyla Sıcak Temas : 1 Asker Şehit

Ağrı'ya bağlı Doğubayazıt ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile sıcak temas sağlanırken, çıkan çatışmada 1 askerin şehit olduğu aktarıldı.

Ağrı’ya bağlı Doğubayazıt ilçesi kırsalında meydana gelen çatışma sonucunda 1 asker şehit düşerken, 5 askerin ise yaralandığı dile getirildi. Çıkan çatışmada 1 teröristinde etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Bölücü Terör Örgütü Mensuplarıyla Sıcak Temas

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiler doğrultusunda, jandarma timleri tarafından Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki kırsal kesimde terör örgütüne ilişkin sürdürülen operasyon çerçevesinde bir grup terörist ile sıcak temasa geçildiği belirtildi. Sıcak temasta 6 asker yaralanırken, 1 teröristin ise etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bölgeye yollanan ambulanslar ile Doğubeyazıt Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi’ne tedavi amacıyla götürülen askerlerden biri, gerçekleştirilen bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Bir askerin ise helikopter ile Van’da yer alan hastaneye gönderildiği aktarıldı.

Takviye Birlikler Bölgeye Sevk Edildi

Çatışma esnasında bazı teröristlerin yaralandığı dile getirilirken, teröristlerin yaralı halde kaçmaya çalıştığı ifade edildi. Takviye birliklerin sevk edildiği bölge genelinde çatışmaların ise devam ettiği kaydedildi.