SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Ağrı-Van karayolunda yoğun tipi ve kar yağışı

Ağrı-Van karayolunda yoğun tipi ve kar yağışı

Ağrı-Van karayolunun Tendürek Geçidi'nde etkisini arttıran yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden bazı vatandaşların yollarda mahsur kaldıkları belirlendi

Ağrı-Van karayolunun Tendürek Geçidi’nde etkisini arttıran yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden bazı vatandaşların yollarda mahsur kaldıkları belirlendi. Ağrı-Van karayolunun Tendürek Geçidi’nde etkili olan kar yağışı ve tipi vatandaşları zor durumda bırakmaya yetti.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi ile Van’ın Çaldıran ilçesini birbirine bağlayan Ağrı-Van karayolunun 2 bin 550 rakımlı Tendürek Geçidi mevkisinde yoğun kar yağışı tipiye dönünce bir anda olanlar oldu. Tendürek Geçidi’nin özellikle Somkaya ve Gülizar köyleri kısmında kalan bölgesinde tipiye hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, yolda biriken kar ve tipinin görüş mesafesini düşürmesi yüzünden araçları içerisinde ilerlemekte zorluk çektiler.

Ağrı’da Yoğun Tipi

Bu kişiler ile araçların kurtarılması ve yolun kardan temizlenmesi için bölgeye Ağrı ve Van’dan karayolları ekipleri sevk edilirken kilometrelerce uzunluğunda araç kuyrukları da oluştu. Bölgeye ulaşan karayolları ekipleri, yolda kar küreme ve tuzlama çalışması yapılarak mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı. Tipinin halen yoğun şekilde devam ettiği bölgede bazı sürücüler de kendi imkanlarıyla araçlarını kara saplandığı yerden kurtarmaya çalışıyor.