SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Afrin’den Yürek Burkan Haber: 1 Şehit!

Afrin’den Yürek Burkan Haber: 1 Şehit!

Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde, teröristler tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda bir askerin şehit düştüğü ifade edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde, 3 Mayıs tarihinde Afrin bölgesinde yapılan arama tarama çalışmaları sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda bir askerin şehit düştüğü aktarıldı.

Alınan bilgiler doğrultusunda söz konusu açıklamada “Bizleri derin bir acıya ve üzüntüye sevk eden hain saldırıda yaşamını yitiren aziz şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz.” denildi. Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde şehit düşen astsubay Cemil Erkek’in Balıkesir’de yer alan ailesinin evinin olduğu sokak ise Türk Bayrakları ile donatıldı.

Sokak ve Mahalle Türk Bayrakları İle Donatıldı

Öte yandan Balıkesir Valiliği tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, şehir Cemil Erkek’in merkez ilçe Karesi’ye bağlı olan Yağcılar Mahallesi’nde ikamet eden ailesinin oturduğu sokak ve mahalle meydanındaki kahvehanelere Türk bayraklarının asıldığı ifade edildi.

Teröristler tarafından daha önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi neticesinde şehit düşen Erkek’in evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehit Cemil Erkek’in cenazesinin yarın cuma namazına müteakip yapılacak törenden sonra Yağcılar Mahalle Mezarlığı’na defnedileceği belirtildi.