SON DAKİKA
Tümü

Gündem

  1. Anasayfa
  2. /
  3. Gündem
  4. /
  5. Afrin’den acı haber: 5 asker şehit

Afrin’den acı haber: 5 asker şehit

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de bulunan bir Türk tankı PYD/PKK'lı teröristler tarafından vurulduğu tespit edildi. Yaşanan acı olayda 5 askerimizin şehit olduğu belirtildi.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de bulunan bir Türk tankı PYD/PKK’lı teröristler tarafından vurulduğu tespit edildi. Yaşanan acı olayda 5 askerimizin şehit olduğu belirtildi.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin’in kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde harekata katılan bir tankın PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen bir saldırıda hedef aldı. Yaşanan olayda 5 askerimizin şehit olduğu ifade edildi. TSK tarafından da yapılan açıklamada, “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 3 Şubat 2018 tarihinde, Afrin’in kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet alan tankta bulunan 5 kahraman silah arkadaşımız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.” ifadeleri yer aldı.

Afrin’den Acı Haber

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Etiketler:,